CL05A224MQLHECE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 73.805
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 11.855
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CL05A224MQLHECE
DigiKey Part Number
1276-CL05A224MQLHECETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL05A224MQLHECE
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL05A224MQLHECE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.004" (0.11mm)