TBLH12V-508-02BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH12V-508-02BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH12V-508-02BK
Detailed Description
2 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.200" (5.08mm) Surface Mount
EDA/CAD Models
TBLH12V-508-02BK Models
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Packaging
Box
Mounting Type
Surface Mount
Positions Per Level
2
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.200" (5.08mm)