TBLH12V-381-09BK
DigiKey Part Number
2223-TBLH12V-381-09BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH12V-381-09BK
Detailed Description
9 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.150" (3.81mm) Surface Mount
EDA/CAD Models
TBLH12V-381-09BK Models
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Packaging
Box
Mounting Type
Surface Mount
Positions Per Level
9
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.150" (3.81mm)