Image for TBL009-500-16GY-2GY is not available
TBL009-500-16GY-2GY
DigiKey Part Number
2223-TBL009-500-16GY-2GY-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBL009-500-16GY-2GY
Description
I/C Rectangular
Detailed Description
16 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole
Category
Current
10 A
Voltage
300 V
Series
Wire Gauge
16-26 AWG
Mounting Type
Through Hole
Wire Termination
Screwless - Push Button Clamp
Color
Gray
Positions Per Level
16
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.197" (5.00mm)