UDZVTE-173.9B
DigiKey Part Number
UDZVTE-173.9BTR-ND - Tape & Reel (TR)
UDZVTE-173.9BCT-ND - Cut Tape (CT)
UDZVTE-173.9BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UDZVTE-173.9B
Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW UMD2
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 3.9 V 200 mW Surface Mount UMD2
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
UDZVTE-173.9B Models
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 1 V
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package
UMD2
Power - Max
200 mW
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms