TRR03EZPF2492
DigiKey Part Number
RHM24.9KBJTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM24.9KBJCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR03EZPF2492
Description
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603
Customer Reference
Detailed Description
24.9 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRR03EZPF2492 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)