MCR10ERTF8250 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 2.835
Vishay Dale
In Stock: 2.179
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
825 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film