MCR10ERTF22R1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MCR10ERTF22R1 |
Description | RES SMD 22.1 OHM 1% 1/8W 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22.1 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
EDA/CAD Models | MCR10ERTF22R1 Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |