MCR01MRTF51R0 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 110.695
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 32.335
Datasheet
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Samsung Electro-Mechanics
51 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film