KTR25JZPF9R10
DigiKey Part Number
RHM1204TR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM1204CT-ND - Cut Tape (CT)
RHM1204DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR25JZPF9R10
Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/3W 1210
Detailed Description
9.1 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
KTR25JZPF9R10 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)