GMR50HJBFWR082
DigiKey Part Number
846-GMR50HJBFWR082TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR50HJBFWR082CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR50HJBFWR082DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR50HJBFWR082
Description
RES 82M OHM 1% 4W 2010
Detailed Description
82 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GMR50HJBFWR082 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)