ESR03EZPD3902 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
39 kOhms ±0.5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
cut-tape-render
ESR03EZPD3902
DigiKey Part Number
846-ESR03EZPD3902TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESR03EZPD3902
Description
ANTI-SURGE RES 0603 0.5%
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)