OS400-2465-010
DigiKey Part Number
4203-OS400-2465-010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OS400-2465-010
Description
LOW PHASE NOISE -178DBC/HZ OCXO
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz OCXO Sine Wave Oscillator 5V
Category
Output
Sine Wave
Mfr
Voltage - Supply
5V
Series
Frequency Stability
±20ppb
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Base Resonator
Size / Dimension
0.817" L x 0.817" W (20.75mm x 20.75mm)
Type
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)