XLL338100.000000X is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
SiTime
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
XLL338100.000000X
DigiKey Part Number
800-XLL338100.000000XTR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XLL338100.000000XCT-ND - Cut Tape (CT)
800-XLL338100.000000XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLL338100.000000X
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
100mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)