RPX-1.5Q-EVM-1
DigiKey Part Number
945-RPX-1.5Q-EVM-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPX-1.5Q-EVM-1
Description
EVAL BOARD FOR RPX1.5Q
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RPX-1.5Q - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
0.8V, 1.8V, 3.3V, 5V, 12V, 15V or 24V
Manufacturer
Recom Power
Current - Output
1.5A
Packaging
Box
Voltage - Input
4V ~ 36V