RPE-2.200-4106-NS1
DigiKey Part Number
2151-RPE-2.200-4106-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RPE-2.200-4106-NS1
Description
BUZZER ELEMENT STD 2.2 KHZ 41MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.614" Dia (41.00mm) 400 Ohms
Category
Type
Standard
Manufacturer
Raltron Electronics
Impedance
400 Ohms
Packaging
Tray
Capacitance @ Frequency
30000pF @ 100Hz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Frequency
2.2 kHz
Size / Dimension
1.614" Dia (41.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p