COM23025-50.000-EXT-T-TR
DigiKey Part Number
2151-COM23025-50.000-EXT-T-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-COM23025-50.000-EXT-T-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-COM23025-50.000-EXT-T-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
COM23025-50.000-EXT-T-TR
Description
XTAL OSC XO 50MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)