QSEC120-25/8.5-01-QB150
DigiKey Part Number
Q1177-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSEC120-25/8.5-01-QB150
Description
HEATSHRINK CAP BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Cap Black
Category
Features
Adhesive Coating, UV Resistant
Manufacturer
Qualtek
Color
Black
Series
Large Diameter Supplied
0.984" (24.99mm)
Packaging
Bulk
Large Diameter Recovered
0.335" (8.50mm)
Part Status
Active
Total Length Recovered
2.677" (68.00mm)