QFWB-20-12-US01
DigiKey Part Number
189-QFWB-20-12-US01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFWB-20-12-US01
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 18 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
Current - Output (Max)
1.5A
Power (Watts)
18 W
Series
No Load Power Consumption
100mW
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Voltage - Input
100 ~ 240 VAC
Size / Dimension
2.32" L x 1.61" W x 1.04" H (59.0mm x 40.9mm x 26.5mm)
Voltage - Output
12V