BMRA00060630R33MA1
DigiKey Part Number
553-BMRA00060630R33MA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BMRA00060630R33MA1CT-ND - Cut Tape (CT)
553-BMRA00060630R33MA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMRA00060630R33MA1
Description
FIXED IND 330NH 20A 4.2 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Shielded Molded Inductor 20 A 4.2mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
33A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
4.2mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)