BBUP00100505330Y00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BBUP00100505330Y00 |
Description | FERRITE BEAD 33 OHM 0402 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 3A 22mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 3A |
Manufacturer Pulse Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 22mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.024" (0.60mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Impedance @ Frequency 33 Ohms @ 100 MHz |