INN3378C-H311-TL
DigiKey Part Number
596-INN3378C-H311-TLTR-ND - Tape & Reel (TR)
596-INN3378C-H311-TLCT-ND - Cut Tape (CT)
596-INN3378C-H311-TLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INN3378C-H311-TL
Description
65 W (85-265 VAC)
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Converter Offline Flyback, Secondary Side SR Topology 70kHz InSOP-24D
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3.42V ~ 3.78V
Manufacturer
Power Integrations
Frequency - Switching
70kHz
Series
Power (Watts)
75 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Fault Protection
Current Limiting, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit
Part Status
Active
Control Features
Frequency Control, Soft Start
Output Isolation
Isolated
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Internal Switch(s)
Yes
Package / Case
24-PowerSMD Module (0.425", 10.80mm Width), 17 Leads
Voltage - Breakdown
750V
Supplier Device Package
InSOP-24D
Topology
Flyback, Secondary Side SR
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Start Up
5 V