E2206KS0E1
DigiKey Part Number
1452-E2206KS0E1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2206KS0E1
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK 2.06"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.06" (52.32mm) 248 x 128
Category
Viewing Area
46.50mm W x 24.00mm H
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
248 x 128
Packaging
Box
Interface
SPI
Part Status
Active
Graphics Color
Black
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Background Color
White
Diagonal Screen Size
2.06" (52.32mm)
Dot Pitch
0.19mm W x 0.19mm H