DD411C0056/06
DigiKey Part Number
5356-DD411C0056/06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD411C0056/06
Description
N-SERIES DC BRUSH CAN/SPI 350W
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo DC 12 ~ 56VDC Supply 12A Load
Category
Current - Output
12A
Manufacturer
Performance Motion Devices, Inc.
Wattage - Load
396 W
Series
Voltage - Supply
12 ~ 56VDC
Packaging
Tray
Interface
CAN, SPI, UART
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
Module
Operating Temperature
0°C ~ 40°C