PE3W00148-12
DigiKey Part Number
6099-PE3W00148-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3W00148-12
Description
COAX CBL BNC TO SHV 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SHV RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-58
Style
BNC to SHV
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Connector Impedance
50 Ohms
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
300 MHz