PE3M0114-24 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial TNC to TNC RG-174 24.00" (609.60mm)
PE3M0114-24
DigiKey Part Number
6099-PE3M0114-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3M0114-24
Description
COAX CBL TNC TO TNC 24"
Detailed Description
Length
24.00" (609.60mm)
Cable Type
RG-174
Cable Impedance
50 Ohms
Style
TNC to TNC
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
TNC Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
1 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
TNC Plug
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C