PE3C8741/VL-72 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
L-com
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Belden 4694R 72.0" (1.8m) 6.0'
PE3C8741/VL-72
DigiKey Part Number
6099-PE3C8741/VL-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C8741/VL-72
Description
COAX CABLE BNC TO BNC 6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Packaging
Bulk
Cable Type
Belden 4694R
Part Status
Active
Cable Impedance
75 Ohms
Style
BNC to BNC
Connector Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Overall Impedance
75 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Violet
2nd Connector
BNC Plug
Operating Temperature
-30°C ~ 75°C