PE3C6178-60 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to 4.3/10 SPP-250LLPL 60.0" (1.5m) 5.0'
PE3C6178-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6178-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6178-60
Description
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10 5'
Detailed Description
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Cable Type
SPP-250LLPL
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to 4.3/10
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
4.3/10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C