PE3C4923-12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Cable Assembly Coaxial BMA to BMA LMR 100 12.00" (304.80mm)
PE3C4923-12
DigiKey Part Number
6099-PE3C4923-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4923-12
Description
COAX CBL BMA TO BMA 12"
Detailed Description
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
LMR 100
Cable Impedance
50 Ohms
Style
BMA to BMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
BMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
BMA Jack
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C