PE3C4137-24
DigiKey Part Number
6099-PE3C4137-24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C4137-24
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 24"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type 24.00" (609.60mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
24.00" (609.60mm)
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
N-Type Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
N-Type Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C