PE3815LF-72
DigiKey Part Number
6099-PE3815LF-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3815LF-72
Description
COAX CABLE SHV TO SHV 6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SHV to SHV RG-58 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Part Status
Active
Cable Type
RG-58
Style
SHV to SHV
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SHV Plug
Connector Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Frequency - Max
300 MHz