100R8-457B
DigiKey Part Number
HF08U-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
100R8-457B
Description
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 18"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 18.0" (457.2mm)
Category
Pitch
0.039" (1.00mm)
Manufacturer
Parlex USA LLC
Length
18.0" (457.2mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.140" (3.56mm)
Part Status
Active
Termination Style
Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable Type
FFC, FPC
Base Product Number
Number of Conductors
8
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 1.108
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr.27.58000kr.27.58
10kr.23.42600kr.234.26
25kr.21.95920kr.548.98
50kr.20.91060kr.1,045.53
100kr.19.91140kr.1,991.14
250kr.18.66444kr.4,666.11
500kr.17.77380kr.8,886.90
1.000kr.16.92596kr.16,925.96
2.500kr.15.86727kr.39,668.17
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 5.98"
In-Stock: 806
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 12"
In-Stock: 1446
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 2"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 3"
CABLE FFC/FPC 8POS 1MM 4"