S000X100VAM
DigiKey Part Number
298-S000X100VAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S000X100VAM
Description
MP CASSETTE, CONTINUOUS SELF-LAM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Self Laminating Label 0.945" W x 26.25' L (24.00mm x 8.00m); Cable O.D. 0.100" ~ 0.200" (2.54mm ~ 5.08mm)
Category
Color
White
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Vinyl
Series
For Use With/Related Products
Panduit MP300 Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
24 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Self Laminating
Operating Temperature
-40°C ~ 66°C
Label Size
0.945" W x 26.25' L (24.00mm x 8.00m); Cable O.D. 0.100" ~ 0.200" (2.54mm ~ 5.08mm)