LWC19-H25-C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Panduit Corp
In Stock: 3.328
Datasheet
Cable Clip, Wire Saddle on Base Natural Arrowhead, Winged 0.190" (4.83mm)
LWC19-H25-C
DigiKey Part Number
298-10256-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LWC19-H25-C
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
Customer Reference
Detailed Description
Category
Color
Natural
Manufacturer
Panduit Corp
Length
0.850" (21.59mm)
Packaging
Bulk
Width
0.510" (12.95mm)
Part Status
Obsolete
Height
0.410" (10.41mm)
Type
Clip, Wire Saddle on Base
Panel Hole Size
0.187" ~ 0.250" (4.75mm ~ 6.35mm)
Type Attributes
Locking, Round
Material Flammability Rating
UL94 V-2
Opening Size
0.190" (4.83mm)
Panel Thickness
0.025" ~ 0.105" (0.64mm ~ 2.67mm)