HSTT75-48-5-3
DigiKey Part Number
298-19787-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HSTT75-48-5-3
Description
HEATSHRINK 3/4" X 4' ORANGE
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 2 to 1 Orange 4.00' (1.22m)
Category
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Type
Shrink Temperature
90°C
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.375" (9.53mm)