H200X044HFT-2
DigiKey Part Number
H200X044HFT-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H200X044HFT-2
Description
LABEL HEAT SHRINKABLE 2SIDE WHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White Heat Shrinkable, Two-Sided Label 2.00" x 0.44" (50.8mm x 11.2mm)
Category
Material
Polyolefin (PO), Flame Retardant, Halogen Free
Manufacturer
Panduit Corp
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable, Two-Sided
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
2.00" x 0.44" (50.8mm x 11.2mm)