H100X044H1T-2-B
DigiKey Part Number
H100X044H1T-2-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H100X044H1T-2-B
Description
LABEL HEAT SHRINKABLE 2SIDE WHT
Detailed Description
White Heat Shrinkable, Two-Sided Label 1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)
For Use With/Related Products
Thermal Transfer Printer
Packaging
Bulk
Shelf Life
48 Months
Part Status
Active
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Label Type
Heat Shrinkable, Two-Sided
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Label Size
1.00" x 0.44" (25.4mm x 11.2mm)