FS2RLU1U1NNM020 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panduit Corp
In Stock: 0
Datasheet
Cable Fiber Optic LC Duplex To LC Duplex 50/125 65.6' (20.0m)
FS2RLU1U1NNM020
FS2RLU1U1NNM020
FS2RLU1U1NNM020
DigiKey Part Number
298-FS2RLU1U1NNM020-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FS2RLU1U1NNM020
Description
OM4+ 2F 2MM PC LSZH LC UNIBOOT /
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length - Overall
65.6' (20.0m)
Manufacturer
Type
Multimode, Duplex, OM4
Series
Bend Radius
40mm
Packaging
Bulk
Color - Cable
Aqua
Part Status
Active
Color - Connectors
Aqua
1st Connector
LC Duplex
Insertion Loss
0.10dB
2nd Connector
LC Duplex
Jacket (Insulation) Material
Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Cable Diameter
0.08" (2.0mm)
Return Loss
26dB
Fiber Type
50/125
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C