DT44EH-C0
DigiKey Part Number
DT44EH-C0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DT44EH-C0
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 250LB 12'
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Black 44.00" (1117.60mm) 0.495" (12.57mm) 250 lbs (113.40 kg)
Category
Width
0.495" (12.57mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Length - Actual
12.00' (3.66m)
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Tensile Strength
250 lbs (113.40 kg)
Part Status
Active
Features
Chemical Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Material
Acetal
Length - Approximate
12'
Color
Black
Bundle Diameter
44.00" (1117.60mm)