CCS25-S8-M0
DigiKey Part Number
298-14270-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCS25-S8-M0
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Black Fastener 0.250" (6.35mm)
Category
Width
0.370" (9.40mm)
Panel Hole Size
0.167" (4.24mm)
Material Thickness
0.050" (1.27mm)
Clip, P-Type
Features
Weather Resistant
Opening Size
0.250" (6.35mm)
Screw Size
#8 (M4)
Bundle Center to Mounting Center
0.410" (10.41mm)