C100X050CBC
DigiKey Part Number
298-20838-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C100X050CBC
Description
LABEL ID/RATINGS 1"X0.5" WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Die Cut Vinyl 1.00" L x 0.50" W (25.4mm x 12.7mm) White
Category
Length
1.000" (25.40mm)
Manufacturer
Panduit Corp
Width
0.500" (12.70mm)
Series
Material - Body
Vinyl
Packaging
Spool
For Use With/Related Products
User Defined
Part Status
Active
Material
Vinyl Cloth
Label Type
Die Cut
Label Size
1.00" L x 0.50" W (25.4mm x 12.7mm)