ARC.68-A-C14
DigiKey Part Number
298-10394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ARC.68-A-C14
Description
CBL CLIP WIRE SADDLE ADHESIVE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Clip, Wire Saddle Gray Adhesive 0.190" ~ 0.680" (4.83mm ~ 17.27mm)
Category
Material
Polypropylene (PP)
Manufacturer
Panduit Corp
Color
Gray
Series
Length
2.900" (73.66mm)
Packaging
Bulk
Width
1.000" (25.40mm)
Part Status
Active
Height
0.950" (24.13mm)
Type
Clip, Wire Saddle
Panel Hole Size
0.152" (3.86mm)
Type Attributes
Hinged, Locking
Adhesive
Rubber Based
Opening Size
0.190" ~ 0.680" (4.83mm ~ 17.27mm)