ABM112-AT-C0
DigiKey Part Number
298-12081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM112-AT-C0
Description
CABLE TIE HLDR QUAD ADHESIVE BLK
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Quad Opening - Paired Strip Cable Tie Holder Black Adhesive, Screw, #6 (M3)
Category
For Use With/Related Products
M, I, S Ties
Manufacturer
Panduit Corp
Material
Nylon, Heat Stabilized for Temperatures up to 180°F, Weather Resistant
Packaging
Bulk
Color
Black
Part Status
Active
Shelf Life
36 Months
Type
Quad Opening - Paired Strip
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Mounting Type
Adhesive, Screw, #6 (M3)
Base Product Number
Size / Dimension
1.12" L x 1.12" W x 0.16" H (28.4mm x 28.4mm x 4.2mm)