EZJ-Z1V270GA
DigiKey Part Number
P10862TR-ND - Tape & Reel (TR)
P10862CT-ND - Cut Tape (CT)
P10862DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z1V270GA
Description
VARISTOR 27V 20A 0603
Detailed Description
27 V 20 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Category
Current - Surge
20 A
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
85 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
16 V
Varistor Voltage (Typ)
27 V