EZJ-S2YD472
DigiKey Part Number
P472ZJTR-ND - Tape & Reel (TR)
P472ZJCT-ND - Cut Tape (CT)
P472ZJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-S2YD472
Description
VARISTOR 50V 0805
Detailed Description
50 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-S2YD472 Models
Category
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
4700 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
30 V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
50 V