EZJ-S2YC822
DigiKey Part Number
P822ZJTR-ND - Tape & Reel (TR)
P822ZJCT-ND - Cut Tape (CT)
P822ZJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-S2YC822
Description
VARISTOR 30V 0805
Detailed Description
30 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-S2YC822 Models
Category
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
8200 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
18 V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
30 V