EZJ-P0V180HM
DigiKey Part Number
P123504TR-ND - Tape & Reel (TR)
P123504CT-ND - Cut Tape (CT)
P123504DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-P0V180HM
Description
VARISTOR 18V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Capacitance @ Frequency
150 pF @ 1 MHz
Manufacturer
Panasonic Industry
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Series
Grade
Automotive
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Qualification
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
11 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
18 V