EXC-X4CH120X
DigiKey Part Number
P121362TR-ND - Tape & Reel (TR)
P121362CT-ND - Cut Tape (CT)
P121362DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-X4CH120X
Description
CMC 100MA 2LN 12 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 12 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0202 (0505 Metric)
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
100mA