EXC-34CE900U
DigiKey Part Number
10-EXC-34CE900UTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-EXC-34CE900UCT-ND - Cut Tape (CT)
10-EXC-34CE900UDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-34CE900U
Description
CMC 250MA 2LN 90 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 250mA DCR 800mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-34CE900U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
250mA