EXC-24CG240U
DigiKey Part Number
P13760TR-ND - Tape & Reel (TR)
P13760CT-ND - Cut Tape (CT)
P13760DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CG240U
Description
CMC 160MA 2LN 24 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 24 Ohms @ 100 MHz 160mA DCR 1.5Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-24CG240U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
24 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
160mA